ایزوگام دلیجان

بهترین ایزوگام در ایران

شهرستان دلیجان به عنوان قطب صنعتی تولید کننده عایق های رطوبتی در کشور می باشد. این شهرستان با توجه به تعداد کارخانجات تولید کننده ایزوگام 60% نیاز کشور به عایق های رطوبتی را تامین می کند .
این شهرستان به دلیل نزدیکی به دو پالایشگاه مهم تولید قیر ایران و همجواری با کارخانجات تولید مواد اولیه نظیر کارخانه تولید الیاف مصنوعی ، کارخانه تولید پلی استر، کارخانه تولید پودر،کارخانه های تولید نایلکس و غیره باعث شده که رتبه اول تولید، فروش و صادرات ایزوگام را در داخل و خارج ایران داشته باشد.

تعداد واحد تولید کننده ایزوگام

در شهرستان دلیجان 102 کارخانه تولید ایزوگام به صورت فعال حضور دارند که از بین این تعداد، شرکت هایی با تولید ایزوگام مرغوب توانسته اند در سطح بین المللی موفقیت های چشمگیری کسب کرده و صادر کننده ایزوگام به کشورهای مجاور مانند عراق، تاجیکستان، افغانستان، سوریه و غیره شوند.
شرکت صدف گستر دلیجان نیز به عنوان صادر کننده نمونه معرفی شده است.

میزان تولید ایزوگام در شهرستان دلیجان

میزان تولید عایق رطوبتی در دلیجان سالانه بین 80 تا 95 میلیون مترمربع می باشد که ضمن تولید ایزوگام مورد نیاز کشور و بی نیازی به واردات در این صنعت زمینه اشتغال و فعالیت مستقیم 1300نفر ،همچنین اشتغال 3600 نفر را به صورت غیر مستقیم در این شهرستان به همراه داشته است البته در سطح کشور با احتساب دفاتر نمایندگی نصب و فروش ،گروه حمل ونقل حدود به 30000 نفر در این صنعت یعنی تولید ایزوگام مشغول به فعالیت می باشند.

ایزوگام دلیجان

انواع ایزوگام

ایزوگام دلیجان در دو نوع فویل دار و ساده ( پودری ) تولید و وارد بازار می شود.
البته به لحاظ قیر مصرفی در تولید عایق رطوبتی به دو نوع قیر دمیده و قیر پلیمری هم تقسیم می شوند.

1.ایزوگام پلیمریBPP:

موادی که مورد نیاز می باشد:
پلی آستر، قیر خالص ۷۰-۶۰ ، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، تیشو، فیلم پلی اتیلن ، پودر تالک، مواد APP درجه ۱ و ۲، پوشال گونی پلاستیکی این مواد در دستگاه ساخت پلیمر میکس وپخته می شوند که حاصل آن مایع پلیمراصطلاح عامیانه (شیره) ایزوگام است و این مایع در خط تولید تبدیل به ایزوگام ( – عایق رطوبتی – ) می شود.

2. ایزوگام دمیده  BOF:

ماده اصلی تشکیل دهنده ی این مدل از ایزوگام قیر دمیده است که حاصل از دمیده شدن هوا به یک مازوت یا نفت کوره به وجود می آید و همچنین نیز نسبت به ایزوگام پلیمری کیفیتی پایین تر و عمری کم تر دارد.
قیر دمیده در مقایسه با قیر خالص حساسیت کمتر نسبت به تغییرات دما ، درجه نرمی بیشتر و درجه نفوذ کمتر دارد و مواردی که در آن استفاده می گردد باتری اتومبیل ، ساخت ورق‌ های پوشش بام و اندودکاری است.
علامت اختصاری قیر دمیده Rو علت نامگذاری آن براساس درجه نفوذ و درجه نرمی است به طور مثال قیر ۸۰/۲۵ R دارای درجه نرمی 80 و درجه نفوذ 25 است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button