شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام

شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام - صدف گستر

نصب ایزوگام روی ایزوگام توسط نصاب خبره - صدف گستر


آشنایی با شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام

نصب اصولی ایزوگام ها یکی از عوامل بسیار مهم در دوام و طول عمر آن ها می باشد. بهتر است بدانید به طور کلی عمر مفید ایزوگام بین ۱۰ تا ۱۵ سال تخمین زده می شود. حال خرابی ایزوگام مسئله ای است که دیر یا زود اتفاق می افتد.
خرابی ایزوگام ممکن است بر اثر عواملی همچون تغییرات شدید دما و بارش های فراوان و  یا به دلیل گذشت زمان دچار فرسودگی شوند. در این شرایط لایه های ایزوگام آسیب می بینند و دیگر قادر به جلوگیری از نفوذ رطوبت به داخل سطح نیستند. حال در این زمان تعمیر ایزوگام فرا می رسد و بهترین راه برای این کار هم چسباندن ایزوگام روی ایزوگام قبلی می باشد. حال در این مقاله می خواهیم شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام را برای شما شرح دهیم.

جهت بهره برداری از ادامه مطالب ۴ دقیقه ای ذیل با ما همراه باشید.

نصب ایزوگام روی ایزوگام قبلی و کهنه | شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام

نصب ایزوگام دارای تکنیک ها و نکات بسیار مهمی می باشد. حال تنها نصابانان ماهر و با تجربه می توانند نصب ایزوگام ها را به صورت اصولی و تخصصی انجام دهند. نصب ایزوگام روی ایزوگام نیز دارای شرایطی می باشد که آن ها را بیان می کنیم.
جهت اجرا و نصب ایزوگام بر روی ایزوگام قبلی بهتر است مراحل زیر را به صورت کامل انجام دهید تا نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

تمیز کردن گرد و خاک ایزوگام قدیمی

بهتر است بدانید ایزوگام ها در معرض هوای آزاد قرار دارند به همین دلیل گرد و خاک زیادی روی لایه های آن ذخیره می شود. حال زمانی که نصاب می خواهد لایه های جدید ایزوگام را روی این عایق را نصب کنند ان گاه باید حتماً گرد و خاک ایزوگام قدیمی را به خوبی تمیز کند. بهتر است بدانید این آلودگی ها مانع از چسبیده شدن لایه های جدید به ایزوگام قبلی می شوند.
معمولاً نصابان با تجربه، لایه های قدیمی را با آب و جارو به خوبی شست و شو و تمیز می کنند. شست و شو اصولی باعث می شود که گرد و خاک از سطح های ایزوگام پاک شود. در کل هر نوع موادی که مانع نصب ایزوگام جدید بر روی ایزوگام قدیمی شود، باید کاملاً برداشته شود.

شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام - صدف گستر
خرید ایزوگام با قیمت مناسب همراه با نصب ایزوگام روی ایزوگام – صدف گستر

بررسی و جدا کردن لایه های کهنه و غیر قابل تعمیر

معمولاً عمر مفید ایزوگام ها به مدت ۱۰ تا ۱۵ سال می باشد. حال پس از سپری شدن این مدت ایزوگام ها دارای خرابی های بسیار زیادی می شوند. این ایزوگام های خراب به بازسازی و تعمیر نیاز دارند. بهتر است بدانید که عایق ها به صورت رول در کنار هم بر روی سطح نصب می شوند. بنابراین برای این که ایزوگام جدید را روی ایزوگام قدیمی نصب باید مواردی را بررسی کنیم. برخی از لایه ها را می توان به عنوان زیر ساز جدید استفاده کرد. حال باید لایه هایی که دیگر به هیچ عنوان قابل استفاده نیستند را پیدا کنید. در نتیجه در صورت خراب بودن لایه ها باید آن قسمت از لایه های فرسوده را از سطح جدا کنید.

پر کردن فرو رفتگی و ترک ها

باید سطحی که قرار است روی آن ایزوگام شود را به دقت بررسی کنید. حال در صورتی که بر روی سطح ایزوگام ترک ها و فرو رفتگی هایی ایجاد شده باشد حتماً باید آن قسمت ها توسط قیر کاملاً پر شود تا با سطح یک دست شود.
در این مرحله نصاب هر گونه فرورفتگی و ترک موجود در سطح را شناسایی می کند و سپس آن قسمت را پر می کند. معمولاً برای پر کردن این بخش ها از قیر استفاده می کنند.

نصب مجدد ایزوگام

در بسیاری از موارد با گذشت زمان و تحت عوامل مختلف، لایه های ایزوگام از سطح جدا می شوند که باید دوباره با استفاده از حرارت چسبانده شوند. برای نصب ایزوگام روی ایزوگام قدیمی، باید لایه های جدید را روی لایه های قبلی با روش قیر پاشی نصب کنید. البته ممکن است لایه های قبلی هم قابل چسباندن مجدد باشند.

شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام - صدف گستر
خرید ایزوگام با کیفیت همراه با نصب ایزوگام روی ایزوگام – صدف گستر

بررسی بر آمدگی ها

اگر ایزوگام قبلی به درستی نصب نشده باشد، احتمال وجود برآمدگی ها روی ایزوگام قبلی بسیار زیاد است. بهتر است بدانید اگر سطحی که قرار است ایزوگام شود دارای برآمدگی هایی باشد، باید در ابتدا این بر آمدگی ها کنده شوند. سپس با استفاده از قیر سطح مورد نظر را یک دست کنید تا دوباره بتوانید ایزوگام جدید را روی ایزوگام قبلی نصب کنید. حال پس از نصب لایه های جدید نصابان ایزوگام باید بررسی کنند که بر آمدگی ها در سطح اجرا شده وجود نداشته باشند.

باد کردگی

در صورتی که سطح ایزوگام قبلی دارای باد کردگی باشد، این قسمت نیز باید توسط نصاب بریده شود. حتماً باید این قسمت خراب را توسط کاتر به صورت ضبدری برش دهید. پس از این کار باید با نفوذ حرارت زیاد لایه هایی که باز شده اند را دوباره به سطح بچسبانید.

خشک کردن سطح

پس از شستن و از بین بردن مواد اضافی از روی سطح باید سطح مورد نظر را به صورت کامل خشک کنید تا وجود رطوبت و آب مانع از ادامه کار نشوند.

کلام آخر

برای این که از هزینه های اضافی جلوگیری کنید و یک ایزوگام جدید را نصب کنید می توانید ایزوگام جدید را روی ایزوگام قبلی نصب کنید. برای این کار بهتر است ایزوگام های با کیفیت را تهیه کنید.

شرکت صدف گستر یکی از بهترین شرکت ها در تولید انواع ایزوگام می باشد. این شرکت بیش از ۱۰سال است که در زمینه تولید انواع عایق های رطوبتی فعالیت می کند. این شرکت تمامی محصولات خود را با بالاترین کیفیت به شما ارائه می دهد.

برای دریافت مشاوره رایگان جهت شرایط نصب ایزوگام روی ایزوگام و استعلام قیمت ایزوگام دلیجان با مشاوران ما در صدف گستر در ارتباط باشید.

ارتباط با شرکت ایزوگام صدف گستر دلیجان

دفتر مرکزی تولید ایزوگام دلیجان :

۰۲۱۲۶۱۳۶۶۱۷

مشاوره فروش و تولید ایزوگام :

۰۹۱۸۸۶۶۲۱۲۳

ایمیل شرکت صدف گستر دلیجان :

info@sadafgostar.com

آدرس کارخانه ایزوگام : استان مرکزی، شهرستان دلیجان ، کیلومتر ۵ جاده اصفهان، شهرک صنعتی، انتهای بلوار اصلی، سمت چپ

آدرس دفتر تهران : دارآباد خیابان پورابتهاج ساختمان پزشکان پلاک۱ بلوک A طبقه ۳ واحد ۲۰

موقعیت کارخانه ایزوگام صدف گستر دلیجان در نقشه گوگل

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =