بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری

بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری | صدف گستر

صدف گستر تولید کننده بهترین ایزوگام مناطق گرمسیری


آشنایی با بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری

بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری از جنس پلیمر پلاستیکی است. این نوع از ایزوگام ها قادرند در برابر حرارت حدود ۲۰۰ درجه مقاومت کنند.
همین امر سبب می شود تا این ایزوگام ها در طولانی مدت، فرسایش کمتری را تجربه نمایند.

همان گونه که می دانید در مناطق گرمسیری، تابش آفتاب شدید تر از سایر مناطق است. بنابراین ایزوگامی که برای این مناطق استفاده می شود باید از قابلیت بیشتری برای بازتاب نور برخوردار باشد.
ایزوگام های مناطق گرمسیری با توجه به نازک بودن و ساختار پلاستیکی می توانند تا ۲۵ سال، مقاومت کنند. استفاده از این ایزوگام، علاوه بر عایق ساختمان، از ورود گرمای بیشتر و داغ شدن داخل ساختمان نیز جلوگیری می کند. به یاد داشته باشید که استفاده از ایزوگام غیر مناسب در مناطق گرمسیری، طول عمر این متریال را پایین می آورد. در نتیجه فرد مجبور می شود تا اقدام به تعمیر یا تعویض ایزوگام نماید.

جهت مطالعه مقاله ذیل اندک زمانی با ما همراه باشید

ویژگی های مناطق گرمسیری

اقلیم هوایی در تمام نقاط جهان با یکدیگر تفاوت دارد. از این رو میزان ساخت و ساز، نوع ساختمان ها و متریال به کار رفته در آنها نیز با هم فرق می کند.
یکی از متریال هایی که باید با توجه به شرایط آب و هوایی انتخاب شود، ایزوگام است. بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری در مناطق آب و هوایی گرم و مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد.
این مناطق آب و هوایی دارای مشخصات و ویژگی های زیر می باشند:

  1. رطوبت بسیار بالا
  2. میزان بارندگی اندک
  3. تابستان های گرم و زمستان های معتدل
  4. نوسان هوای بسیار پایین در طول شبانه روز به دلیل وجود رطوبت
  5. کم بودن پوشش گیاهی و شوری آب های زیر زمینی

تفاوت ایزوگام های مناطق گرمسیری و سردسیری

ایزوگام ها با توجه به منطقه زندگی افراد و نوع ساخت و ساز منازل با یکدیگر در انواع مختلفی تولید شده اند. به این ترتیب باید نوع ایزوگام در مناطق گرمسیری با مناطق سردسیری متفاوت باشد.

معمولاً در مناطق گرمسیری از ایزوگامی استفاده می شود که حجم کمتری از گرما را درون خود نگه می دارد. در مقابل، ایزوگام های مناطق سردسیر باید بتوانند میزان گرمای بیشتری را درون خود نگه دارند.
همچنین بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری نسبت به ایزوگام های مناطق سردسیر، نازک تر می باشد. ضمناً در تولید ایزوگام های مناطق گرمسیری از قیر کمتری استفاده می شود. این در حالی است که ایزوگام های به کار رفته در مناطق سردسیری، میزان قیر بیشتری دارند.

بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری | صدف گستر
تفاوت ایزوگام های مناطق گرمسیری و سردسیری – صدف گستر

ویژگی ها و مشخصات بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری

پیشتر گفتیم که ایزوگام های مناطق گرمسیری و سردسیری با یکدیگر متفاوت هستند. تفاوت اصلی و اساسی این ایزوگام ها با یکدیگر در مواد اولیه به کار رفته در تولید آنها می باشد. اما به صورت کلی بهترین ایزوگامی که برای مناطق گرمسیری مورد استفاده قرار می گیرد، ویژگی های زیر را دارد:

فرمولاسیون ایزوگام

مهم ترین فاکتوری که سبب تفاوت ایزوگام مناطق گرمسیری با سایر ایزوگام ها می شود، فرمول تولید این محصولات است. ایزوگام های مناطق گرمسیری موجود در بازار از مواد پلیمری تولید می شوند.
مواد پلیمری پلاستیکی از دوام بسیار بالایی در برابر هوای گرم برخوردار هستند. به این ترتیب ایزوگام های مناطق گرمسیری از خاصیت روان سازی پایینی برخوردار بوده و دیرتر واکنش نشان می دهند.

جنس روکش ایزوگام

روکش ایزوگام ها با توجه به ساختار این عایق ها، متفاوت است. اما رایج ترین روکشی که در ساخت ایزوگام ها به کار می رود، فویل آلومینیومی می باشد.
البته هر کدام از روکش ها، کیفیت و ضخامت متنوعی دارند.

بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری اغلب دارای روکش آلومینیومی است. روکش آلومینیومی موجب می شود تا نور خورشید بازتاب کرده و ایزوگام، گرمای کمتری را جذب نماید.

وزن ایزوگام

وزن ایزوگام نیز از دیگر مشخصات مربوط به این متریال به شمار می رود. توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از روکش آلومینیومی در ساختار این ایزوگام ها، ضخامت آنها کمتر خواهد بود. به طور کلی هر رول ایزوگام مناطق گرمسیری مابین ۳۵ تا ۴۵ کیلوگرم وزن دارد.

وزن این ایزوگام ها از ایزوگام های مناطق سردسیری، کمتر است. کم بودن وزن این ایزوگام ها موجب می شود تا فشار کمتری به اسکلت بندی ساختمان وارد شود. در نتیجه استحکامات ساختمان می توانند طول عمر و دوام بیشتری داشته باشند.

ضخامت ایزوگام

از دیگر شاخصه های ایزوگام مناطق گرمسیری می توان به ضخامت این متریال اشاره کرد. بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری در مقایسه با سایر ایزوگام ها، از ضخامت کمتری برخوردارند.
به طوری که حداقل ضخامت ایزوگام های مناطق گرمسیری باید ۳.۵ میلی متر باشد. گفتنی است که ایزوگام هایی با ضخامت ۴ میلی متر نیز برای مناطق گرمسیری مناسب هستند.

علامت استاندارد ایزوگام

ایزوگام های مناطق گرمسیری هم باید مانند سایر عایق ها، علامت استاندارد داشته باشند. این علامت نشانگر کیفیت خوب و مناسب این ایزوگام برای مشتریان است.

قیمت بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری

بدیهی است که ایزوگام های مناطق گرمسیری باید از مقاومت بالایی در برابر حرارت و رطوبت برخوردار باشند. هر اندازه کیفیت این ایزوگام ها بیشتر باشد، قیمت محصول نیز با افزایش مواجه خواهد شد.

اما به طور کلی می توان گفت، قیمت بهترین و باکیفیت ترین ایزوگام به موارد زیر بستگی دارد:

  1. نوع و کیفیت قیر به کار رفته در تولید ایزوگام
  2. پلی استر و تی شوی استفاده شده در تولید ایزوگام
  3. ضخامت ایزوگام
  4. نگهدارنده های پلیمری و مواد افزودنی که در تولید ایزوگام به آن اضافه می شوند.
قیمت بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری – صدف گستر

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه از ایزوگام های متنوعی برای عایق بندی سازه ها استفاده می شود. استفاده از این متریال به شرایط اقلیمی مکان های مختلف نیز بستگی دارد.
به صورتی که برای عایق بندی سازه ها در شرایط آب و هوایی مختلف باید ایزوگام مناسب با آن شرایط را انتخاب کرد. بهتر است برای مناطق گرمسیری از ایزوگام های متناسب با این نوع آب و هوا استفاده نمود.

کارخانه صدف گستر، از برترین برند هایی است که اقدام به تولید و فروش انواع مختلف ایزوگام کرده است. این برند معتبر، محصولات خود را با کیفیت فوق‌العاده و مواد اولیه مرغوب تولید می کند.
شما می توانید با استفاده از خدمات نمایندگی صدف گستر دلیجان، از محصولات متنوع این برند بازدید کنید. خرید بهترین ایزوگام برای مناطق گرمسیری با قیمت مناسب از صدف گستر موجبات رضایت شما را فراهم می کند.

از همراهی همیشگی شما بزرگواران متشکریم

تحریریه صدف گستر

ارتباط با شرکت ایزوگام صدف گستر دلیجان

دفتر مرکزی تولید ایزوگام دلیجان :

۲۶۱۳۶۶۱۷ ۲۱ ۹۸+

دفتر داخلی دلیجان :

۴۴۲۴۱۱۹۲ ۸۶ ۹۸+

مشاوره فروش و تولید ایزوگام :

۹۱۸۸۶۶۲۱۲۳ ۹۸+

ایمیل شرکت صدف گستر دلیجان :

info@sadafgostar.com

کارخانه ایزوگام : استان مرکزی، شهرستان دلیجان ، کیلومتر ۵ جاده اصفهان، شهرک صنعتی، انتهای بلوار اصلی، سمت چپ

آدرس دفتر تهران : دارآباد خیابان پورابتهاج ساختمان پزشکان پلاک۱ بلوک A طبقه ۳ واحد ۲۰

آدرس دفتر دلیجان : شهرستان دلیجان، خیابان فجر، مجتمع الغدیر، طبقه چهارم

موقعیت کارخانه ایزوگام صدف گستر دلیجان در نقشه گوگل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =