تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام

تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام - صدف گستر دلیجان

میزان تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام در شرکت صدف گستر


تاثیر افزایش قیمت قیر بر قیمت ایزوگام

قیر یکی از مهمترین مواد اولیه در تولید ایزوگام می باشد. تعیین قیمت این ماده مستقیماً تحت تاثیر بازار، قیمت جهانی و نرخ دلار است. با توجه به تغییرات مداوم قیمت جهانی و قیمت دلار، با کوچکترین تغییر و تحولات سیاسی قیمت قیر نیز تغییر خواهد کرد. همچنین از آنجایی که درصد بالایی از ایزوگام را این ماده نفتی تشکیل می دهد تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام به گونه ای است که اگر قیمت قیر ۱۰۰۰ تومان گران شود قیمت ایزوگام ٢۰۰۰ تومان گران می شود.

اما در این میان با توجه به پایین بودن نرخ افزودنی هایی که در بازار وجود دارد ممکن است برخی از سود جویان و تولید کنندگان بی نام و نشان برای کاهش میزان قیر مصرفی، درصد افزودنی ها را در تولید ایزوگام بالا ببرند. این امر موجب کاهش چشمگیر قیمت ایزوگام به بهای کاهش کیفیت محصولی است که به دست مشتری می رسد و مصرف کننده از آن بی خبر است.

از این رو قصد داریم در رابطه با این موضوع مطالبی را برای شما مخاطبان گرامی بیان کنیم که با مطالعه چند دقیقه ای این مطلب و کسب اطلاعات کافی می توان خرید بهتری را داشت. برای دریافت اطلاعات تکمیلی نیز می توانید مقاله ایزوگام استاندارد را مطالعه بفرمایید.

تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام - صدف گستر دلیجان
تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام و تولید آن در شرکت صدف گستر

مواد اولیه ایزوگام و تاثیر آنها در قیمت نهایی آن

همان طور که در مقالات پیشین بیان شد، مواد تشکیل دهنده ایزوگام شامل پلیمر، الیاف شیشه، پلی استر قیر، فویل، پرکننده ها و … می باشد. هر کدام از این مواد ها در تولید ایزوگام از عوامل مهم و مشخص کننده قیمت ایزوگام هستند اما قیر به دلیل اینکه قسمت عمده ای از مواد را تشکیل داده بیشترین تاثیر را مستقیماً در قیمت عایق رطوبتی دارد که ما در اینجا به بررسی آن می پردازیم.

نقش قیر در تولید ایزوگام

قیر ماده ای به رنگ سیاه است که به دو شکل طبیعی و فرآوری شده در پالایشگاه به دست می آید و یکی از مهمترین و اساسی ترین اجزای تشکیل دهنده ایزوگام می باشد.

این ماده مهم و کلیدی در کارخانه های پتروشیمی تولید شده و به دلیل استفاده بالا در صنعت ایزوگام، با کیفیت بالا در اختیار شرکت ها و کارخانه های تولیدی عایق رطوبتی قرار داده می شود.

قیرها دارای انواع مختلفی هستند که از نظر نوع و کیفیت با هم تفاوت دارند. نوع، کیفیت و ترکیب آن بر قیمت ایزوگام موثر است؛ در واقع هر چقدر قیری که در ایزوگام بکار برده می شود مرغوب تر و خالص تر باشد، یا بسته به نوع ایزوگام، لایه ها و میزان قیر استفاده شده، قیمت ایزوگام نیز بالاتر می رود.

ایزوگام پلیمری مرغوب که از قیر خالص تولید شده باشد دارای کاربرد های بیشتر، کارایی بهتر، عمر بالاتر، استحکام و کیفیت عالی می باشد. همچنین آلودگی های زیست محیطی را نیز کاهش داده و مشکلات کمتری هنگام نصب برای نصاب ایجاد می کند.

نتایج کاهش میزان قیر در تولید عایق های رطوبتی

بعضی مواقع دیده می شود که برای بالا بردن سود، از ضایعات حاصل از تصفیه روغن های پتروشیمی به جای قیر مطلوب در تولید عایق های پیش ساخته استفاده می شود. جایگزین کردن افزودنی های غیر استاندارد و نامرغوب به جای قیر خالص و استاندارد توسط سود جویان عواقبی را به دنبال دارد که شامل:

  1. ایجاد بوی نامطبوع در ایزوگام
  2. افزایش وزن هر رول
  3. شکستگی و ترک خوردگی بر اثر سرما و گرمای شدید
  4. از دست رفتن خواص و چسبندگی به سطوح
  5. بالا رفتن احتمال نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان

عوامل موثر در افزایش قیمت قیر و ایزوگام

تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام و کمبود قیر در بازار امری بدیهی است که می تواند به دلایل زیر باشد:

حضور در بازار بورس

طبق نظر کارشناسان یکی از علل اصلی افزایش قیمت قیر و در نتیجه آن بالا رفتن قیمت ایزوگام، ورود این ماده به بازار بورس است. با وارد شدن مواد نفتی و قیر به تالار شیشه ای بورس، چندین هزار تن قیر از طریق این بازار به طور روزانه به فروش رفته و به دنبال این امر افزایش قیمت قیر را خواهیم داشت.

پس از ورود قیر به بازار بورس و در دسترس نبودن آن در بازار، تولید کنندگان مجبور به تهیه مواد اولیه مورد نیاز خود به قیمت بالاتری شدند. به همان مقدار نیز ایزوگام را گرانتر در اختیار مصرف کنندگان و توزیع کنندگان می گذارند.

تحریم ها

تحریمات ایران هم از دیگر دلایل گرانی این کالا محسوب می شود؛ زیرا الیاف تیشو به عنوان یکی از مواد اولیه ساخت عایق های رطوبتی از اقلام وارداتی است که به دلیل تحریم ها، به دست واسطه ها وارد ایران شده و این مسئله موجب افزایش قیمت ایزوگام می شود.

واسطه ها

اظهارات دیگر کارشناسان وجود واسطه ها را هم از عوامل موثر گرانی عایق رطوبتی می دانند. به این صورت که جابجایی مواد و متریال اولیه ایزوگام به وسیله واسطه ها و سپس رسیدن آنها به کارخانه های تولیدی سبب این افزایش قیمت می شود.

تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام صدف گستر دلیجان

اطلاع رسانی قیمت ایزوگام به طور مستقیم و بی واسطه توسط شرکت ها و نمایندگی های معتبر، در خرید با قیمت مناسب بسیار مهم و موثر است.

شرکت صدف گستر دارای دانش تخصصی و تجریه سالها فعالیت درخشان در صنعت تولید عایق های رطوبتی با پایه قیر پالایشگاهی خالص، فروش و نصب آنها می باشد. این مجموعه با در نظر گرفتن نیاز ها و دغدغه های مصرف کنندگان برای خرید ایزوگام خوب و استاندارد، قیمت مناسب و بالاترین کیفیت نصب، بستر مناسبی را فراهم کرده است تا مشتریان خود را در این راه همراهی کرده و رضایت آنان را جلب نماید.

تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام - صدف گستر دلیجان
بررسی تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام در شرکت صدف گستر دلیجان

در نتیجه

به طور معمول تفاوت چندانی میان مواد اولیه در کارخانه های تولیدی ایزوگام وجود ندارد؛ تنها تفاوت عمده در کیفیت قیر مصرفی است که اهمیت این ماده علاوه بر تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام ، روی کیفیت و کارایی عایق نیز تاثیرگذار است.

عایق رطوبتی با مواد اولیه پلیمری، قیر خالص پالایشگاهی و دو لایه قیمت بیشتری نسبت به دیگر ایزوگام ها دارند. در هنگام خرید هم باید دقت شود که توسط سازمان استاندارد کنترل شده باشند.

می بایست این نکته را در نظر داشت که ممکن است نظارتی روی قیمت و کیفیت همه محصولات وجود نداشته باشد؛ همان گونه که گاهاً هم مشاهده می شود قیمت بالای ایزوگام متناسب با کیفیت آن نیست. بنابر این خرید خوب و بدون زیان تنها زمانی میسر خواهد بود که مصرف کنندگان خدمات مورد نیاز خود را از شرکت ها و نمایندگی های معتبر و با سابقه دریافت کنند.

ضمن سپاس از همراهی تان امیدواریم مطالب بیان شده مورد توجهتان قرار گرفته باشد. لطفاً نظرات خود را نیز با ما در میان بگذارید.

راههای ارتباطی ما

دفتر مرکزی فروش ایزوگام دلیجان درب کارخانه

۲۶۱۳۶۶۱۷ ۲۱ ۹۸+

اطلاع از تاثیر قیمت قیر بر قیمت ایزوگام

۹۱۸۸۶۶۲۱۲۳ ۹۸+

ایمیل شرکت صدف گستر دلیجان :

info@sadafgostar.com

آدرس کارخانه ایزوگام :

استان مرکزی، شهرستان دلیجان، کیلومتر ۵ جاده اصفهان، شهرک صنعتی، انتهای بلوار اصلی، سمت چپ

آدرس دفتر تهران :

دارآباد خیابان پورابتهاج ساختمان پزشکان پلاک۱ بلوک A طبقه ۳ واحد ۲۰

موقعیت کارخانه ایزوگام صدف گستر دلیجان در نقشه گوگل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 4 =